Evde Sağlık Hizmetleri Birimi
04 Ağustos 2021

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

 

Hastanemizde Evde Sağlık Hizmetleri Sağlık Bakanlığı 01.02.2010 tarih ve 3895 sayılı yönerge ve 2011/8 sayılı genelge doğrultusunda uygulanmaktadır.
Birimimiz;  sorumluluk bölgesindeki hastalara bir doktor ve iki sağlık personeli ile her gün hizmet vermektedir.

Evde Bakım Nedir ?
Evde Bakım Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır. 

Amaç;
Tedavinin takibi, Tahliller, Heyet raporlarının yenilenmesi, Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması, Sosyal ve psikolojik destek verilmesidir.

Kimler Faydalanabilir ?
Evde Bakım Hizmetlerinden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin Alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Bakım Hizmetlerinden yararlanamamaktadır. 

Evde Sağlık Hizmetleri Başvuru ;
Evde sağlık hizmeti almak istediğiniz hastanız için öncelikle Aile Hekiminizi veya İl sağlık müdürlüğünce tahsis edilen 444 38 33 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz...